2023 рік став рекордним для Черкаського міського пологового будинку "Центр матері та дитини". Адже всього за тиждень п’ятеро жінок народили в стінах закладу двійні. А такого керівництво закладу не пригадує. Усього з початку року в Центрі зареєстровано тисячу пологів.
Жінки, які народили двійні, завагітніли не шляхом екстракорпорального запліднення, яке збільшує шанси народити двоє і більше діток. Усі матусі завагітніли природнім шляхом. Найбільша вага народженого з двоєн малюка – 3100 г, найменше немовля важило 2030 г.
- Двійні народжуються. Так, за дев’ять місяців у нас народилось три двійні, а тут за останній тиждень - п’ять. Вік матусь – 39, 38, 37, 35 і 34 роки. Всі вони народили діток, зачатих природнім шляхом. Це абсолютний рекорд народження двоєн у нашому закладі. Всі дітки й мами здорові, добре почуваються і вже насолоджуються такими чарівними моментами батьківства, помноженими на два ,- говорить завідувачка акушерського відділення Черкаського міського пологовогого будинку "Центр матері та дитини" Ірина Дейнека.
За словами Ірини Дейнеки, найстаршою породіллею їхнього закладу була 48-річна жінка. Вісім років тому здорову дитинку народила 14-річна жителька Черкас. Наймолодшими, які народжували минулого року, були 15 і 17-річні.
Комфортні умови народження і післяпологового перебування в Центрі впливають на те, що з тисячі пологів 80% є партнерські. Тобто біля породіллі можуть перебувати чоловік, мама, сестра або інші близькі для родини люди.
- У закладі повністю оновлене оснащення апаратурою, меблями, в кожній пологовій кімнаті – ліжка-трансформери для народження дітей, у кожній палаті – комфортні функціональні ліжка. Є 20 сімейних післяпологових палат комфортного перебування, з яких вісім - двокімнатних номерів. Одна післяпологова палата розрахована для однієї сім’ї. Я називаю їх двокімнатною квартирою без кухні. Це передпокій, одна кімната - з шафою, холодильником, столиком, ліжком для тата і друга кімната – з ліжками для мами й малюка й сповивальними столиком, є також туалет, душ, біде, - розповіла Ірина Дейнека.
Факторами, які сприяють збільшенню багатоплідних вагітностей, є спадковість, вік жінки старше 35-ти років, штучне запліднення. До того ж, спеціальні гормони, які вживають для лікування безпліддя, після припинення прийому, також збільшують шанс народити двійню.
А ви знали?
Близнюки з'являються на світ у результаті запліднення однієї яйцеклітини одним сперматозоїдом. А ось двійнята народжуються в результаті запліднення кількох яйцеклітин різними сперматозоїдами. Близнята - однояйцеві і тому схожі, а двійнята - двояйцеві і тому часто не дуже схожі між собою.
Село Велика Копаня Виноградівського району Закарпаття занесено до Книги рекордів України. Тут на тисячу дворів припадає 50 пар близнюків і двійнят.