28 листопада 2020 року в місцевій школі с. Нетеребка Корсунь-Шевченківського району відбулася реєстрація Національного рекорду України. Національним досягненням визнана творчість 11-річної Маргарити Євменчук. В такому юному віці вона написала 11 духовних музичних творів, із якими несла служіння в церквах Черкащини, Житомирщини та Рівненщини. Сьогодні в її доробку – 45 вокальних й інструментальних творів. Слова до музики дівчинка теж пише сама.
![](/sites/default/files/2020-12/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B41.jpg)
За словами керівниці Національного реєстру рекордів України Лани Вєтрової, це вже другий рекорд дівчини. Перший, як наймолодшої авторки інструментальних творів для бандури, а дівчинці тоді було 9 років, був установлений минулого року.
Маргарита, як і кожна дитина – дуже активна, а ще, за словами мами дівчинки Ольги Євменчук-Костеньової – дуже недисциплінова. Мама бачить у цьому певний плюс. Так, провчившись у музичній школі грі на фортепіано півтора роки, ця рішучість, трішки недисциплінованість додали їй мужності одного дня запитати в мами, чи не буде та сваритися, якщо вона буде грати на бандурі. Припустивши, що це може бути дитячою примхою, мама дала добро. І не дарма.
-65 струн інструмента. На яку не подивишся, мені вони - всі однакові. Але донька за півроку освоїла річну програму. Перший твір – етюд «Перлинонька» «народився», коли Маргариті було 8 років. Маргарита може прокинутись о другій ночі, взяти в руки бандуру й попросити записати на камеру телефону гру. Згодом передивляється відео й записує на ноти, - розповіла Ольга Євменчук-Костеньова.
Гра на бандурі - ще й певне фізичне випробування. Адже стирається шкіра на пучках пальців. За словами мами Маргарити, мозолі сходили чотири рази на кожному з восьми пальців, адже мізинці не задіяні в грі. Шкіра загрубіла, й подушечки пальців стали адаптовані до струн.
Без експертизи жодна заявка, жоден рекорд не підтверджують. Тож експертна комісія два тижні їздила Україною, по храмах, аби впевнитись, що немає подібного виконання. І рекорд Маргарити підтвердили.
- Приємно, що дівчинка розвивалась увесь цей час, не стояла на місці, відкрила для себе нову творчу грань чистої музики духовної тематики, - пояснила Лана Вєтрова. – Музичні твори, які виконує, несуть любов і дівчина озвучує їх цитатами з Біблії.
За словами Лани Вєтрової, Маргарита - не тільки талановита в музиці, а й добра серцем, дуже світла дитина і, дійсно, її покликання – нести любов, і робить вона це в тому числі через музику, свою творчість і ставлення до життя.
- Дуже важливо виховати талановиту дитину й підтримувати цей талант. Але важливіше виховати добру дитину. У Маргаритку мама заклала таку безмежну любов до світу, що це, ймовірно, і спонукало її до творчості, а не навпаки, - говорить керівниця Реєстру. - Після встановлення рекорду я бачила окрилену дівчинку, якій хочеться творити далі. Її рекорд – трамплін, поштовх для подальшої творчості.
Маргарита після рекорду змінила свій статус на сторінці в Facebook на «християнська бандуристка-композиторка», зазначивши, що віднині вона має право так писати, бо має документально підтверджений документ.
Тож у Національному реєстрі рекордів цього року підтвердили нову номінацію, якої ніколи в ньому не було – наймолодша авторка музичних творів християнської тематики для бандури.
Також Маргарита представляє Україну поза межами нашої країни і її християнські твори високо оцінені на конкурсах Італії, Туреччини, Франції, Чехії та Словаччини. Талант у дівчини - дійсно від Бога, адже мама не мала жодного відношення до музичного мистецтва. А нині всіляко підтримує талант доньки.
У Маргарити нині немає вчителя гри на бандурі. Допомагає і підтримує її вчитель музичного й образотворчого мистецтва Нетеребської школи, доброї душі людина Григорій Гонтар. Саме завдяки підтримці цієї людини родина після певних сімейних обставин опинилась на Корсунщині. Нині вони щасливо проживають у с. Деренковці, а вчиться дівчинка в школі с. Нетеребка.
У житті Маргарити був складний період, коли їй серйозно перебили кисть руки. Це фактично вирок грі на інструменті, але від вердикту лікаря: «грати можна», дівчинка плакала від щастя.
За порадою Лани Вєтрової, рекорд Маргарити подаватимуть на участь у Книзі Рекордів Гіннеса, адже поки що наймолодшим автором музичного твору, а саме мюзиклу, є 14-річий американець.