«Земля мокра, й це тішить»: озимині на Черкащині поки нічого не загрожує

Тривале безсніжжя й низькі температури, що періодично дошкуляють українцям, принесли ще одну неприємність. У південних областях, в умовах, коли немає снігового покриву й час від часу морозить до мінус 15, пошкодилася озимина. Фахівці кажуть, що частину посівів весною доведеться пересівати. Черкаські аграрії розповідають про ситуацію в нашому регіоні.

– Снігу немає, але його прогнозують, – каже керівник СТОВ «Зоря» з села Косарі Черкаського району Володимир Бойко. – Морозів сильних теж немає, як і аномального тепла. В таких умовах рослина сама себе регулює. Поки стан озимини маємо задовільний.

З ним погоджується фермер Василь Курдус із села Чижівка Звенигородського району.

– Снігу немає, але це не найгірша ситуація, – розповідає Василь Олександрович. – Критичних температур із морозами до 18 градусів у нас ще не було. Земля мокра, й це тішить. Помірні дощі йшли восени й навіть на початку зими. Бо страшно, коли земля суха. Одного разу був мороз 15 градусів, але тоді лежав сніг і жодної шкоди для посівів не було. На сьогодні, 17 січня увечері знову прогнозують сніг. Тому підстав для занепокоєння в черкаських аграріїв не повинно бути.

Голова Катеринопільської територіальної громади Володимир Коваленко каже, що після Різдва мав розмову з місцевими сільгоспвиробниками.

– Осінь і початок зими видалися дощовими, й аграрії мали проблеми зі збиранням кукурудзи, – каже Володимир Андрійович. – Однак дощі створили необхідний запас вологи й озимина не надто постраждала від малосніжної зими. Найгірше буде, якщо прийде тривале тепло, яке може спровокувати вегетацію рослин, а потім його змінить різке похолодання. Тоді можуть виникнути проблеми. Але зараз, станом на січень, озимина перебуває в задовільному стані. Причин для занепокоєння немає.

Минулого року Україна зібрала рекордний урожай зернових та олійних культур – 107 мільйонів тонн. Аграрії Черкащини мали 1,4 мільйони тонн пшениці з середньою врожайністю 62, 4 центнери з гектара.