Вступна кампанія до вищих навчальних закладів - у розпалі

Цього року через карантинні обмеження вступна кампанія до вищих навчальних закладів в Україні стартувала значно пізніше, але швидко ввійшла у звичний режим. Нині абітурієнти подають електронні заяви. Документи в паперовому вигляді подають лише окремі категорії вступників до магістратури та вступники до бакалаврату на базі диплома молодшого спеціаліста (після технікумів та коледжів). Цей процес триватиме до 22 серпня, а для вступників на другу вищу освіту – до 3 вересня. Паралельно у вишах тривають вступні випробування та творчі конкурси.

У Черкаському Національному університеті ім. Богдана Хмельницького кажуть, що попри зсув строків, вступна кампанія проходить організовано і без збоїв.

— Іспити, співбесіди відбуваються для вступників до бакалаврату — для осіб, які мають право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі, а також для тих, хто вступає на базі диплома молодшого спеціаліста, — розповідає заступник голови приймальної комісії ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко. — Вступні випробування проводяться і для вступників до магістратури, і для тих, хто вступає на другу вищу освіту. Усім вступникам необхідно стежити за ключовими датами вступної кампанії. Орієнтуватися їм допомагають працівники відбіркових комісій приймальної комісії ЧНУ. Вони телефонують та попереджають про наступні етапи.

Нині до ЧНУ активно подають заяви вступники до бакалаврату. Станом на 17 серпня до університету подано 2937 заяв. Водночас, на вступ до магістратури подано 1057 заяв. До речі, за цим результатом ЧНУ ім. Б. Хмельницького входить до ТОП­-40 кращих закладів освіти України.

— Темпи подання заяв на сьогодні визначаються не лише активністю вступників, а й технічними можливостями – електронна база зараз працює повільно. Тож більшість вступників подають не 5, а 1­2 заяви. Решту подаватимуть після того, як навантаження на електронну базу зменшиться, — пояснив Василь Мойсієнко.

Максимальні обсяги державного замовлення для ЧНУ за всіма формами навчання та освітніми ступенями становлять близько 1000 місць. Це – приблизно на рівні минулого року.

У Черкаському державному технологічному університеті не беруться загадувати наперед, якою буде кількість цьогорічних вступників, адже молодь може зволікати з подачею заяв до останнього дня, ретельно аналізуючи інформацію. Тут уже прийняли 2612 заяв. З них 1964 заяви на вступ до бакалаврату, а також 648 — на магістратуру.

— Вступна кампанія триває без особливих складностей. Міністерство освіти встановило чіткі терміни та покроково розписало алгоритм подачі заяв. Упродовж року представники ЧДТУ на чолі з ректором Олегом Григором відвідували об’єднані територіальні громади Черкащини з профорієнтаційними заходами, і зараз до приймальної комісії надходить чимало дзвінків від вступників. Університет чекає на цих студентів, але часу на роздуми у вступників залишилося небагато – до 22 серпня, — розповіла начальник пресслужби ЧДТУ Ольга Квятковська.