Через негативні думки весь час ми створюємо у свідомості стресові ситуації, на які організм реагує точно так, як запрограмований. І через постійну роботу в режимі нон-стоп він швидко зношується. У результаті виникають як психічні, так і фізіологічні проблеми. Адже душевне здоров'я прямо пов'язане з тілом.
Найчастіше люди звертаються до психіатра з депресіями, неврозами і психотичними розладами. Ще дуже поширені неврози, панічні розлади та легкі депресії.
Цікава тенденція: все частіше до фахівців звертаються не літні пацієнти, а молодь. Ще 15 років тому все було навпаки. У першу чергу звертаються родичі – діти приводять своїх батьків, батьки – дітей. Багато офісних працівників: бухгалтери, секретарі, менеджери та програмісти. Часто вони не в змозі впоратися з соціальним тиском і самотністю.
Більшість відвідувачів кабінету психіатра – жінки. Вони більш схильні до тривожних станів і не соромляться звертатись до лікаря. А чоловіки звикли терпіти страждання до останнього і часто доводять себе до станів, коли доводиться лягати в стаціонар.
Не нашкодь собі сам
Ходити до лікарів не любить ніхто. Простіше і швидше знайти симптоми в Інтернеті та "затаритися" ліками в аптеці. Із психічними захворюваннями – та ж історія. Люди обожнюють знаходити у себе схильність до шизофренії, а при найменшому погіршенні настрою голосно і гордо заявляти: "У мене депресія!". Лікуватися теж воліють без залучення лікарів – гомеопатією, алкоголем і антидепресантами.
Діагноз психічного розладу може поставити тільки психіатр на підставі спостереження за
станом хворого, а також результатів низки досліджень, наполягають лікарі.
Лікуємось правильно
Якщо ви вирішили записатися на консультацію до психіатра, важливо знайти перевіреного фахівця. Тут діє те ж правило, що і з іншими лікарями. Перед консультацією не зайвим буде почитати відгуки в Інтернеті, а по можливості і поспілкуватися з клієнтами цього лікаря. Лікують зараз найчастіше медикаментами – антидепресантами і нейролептиками. І до тих, і до інших пацієнти ставляться з недовірою – мовляв, або залежність викликають, або людину "овочем" роблять.
Насправді ж антидепресанти нічого не відключають, а тим більше – не відключають свідомості людини, будучи основним складником лікування депресій. Природно, в процесі прийому вони можуть давати побічну дію, але вона зникає в процесі терапії. Після ліків настає черга психотерапії, яка покликана "поставити на ноги" душевний стан пацієнта.
Усі хвороби від нервів
Причина багатьох фізичних недуг – тяжкий душевний стан і емоційна зношеність. Головним винуватцем хвороб вважають стрес. Це індивідуальна реакція організму на небезпеку. Наприклад, тварина в небезпеці стоїть перед вибором – нападати чи бігти. І всі системи організму в цьому задіяні. На повну силу починає працювати імунна та серцево-судинна система і шлунково-кишковий тракт. А людина небезпеку знаходить сама. Ми часто і надмірно переживаємо, реагуючи на ситуації в робочій обстановці, конфлікти з начальством, сімейні.
Найпоширеніші психічні хвороби
Неврози і тривожні розлади – це доля жінок. За своєю природою вони більш недовірливі та схильні до різних переживань. Представниці прекрасної статі звикли переоцінювати ситуацію і зайво драматизувати дійсність. Така постійна емоційна напруга призводить до різних неврозів. Основні симптоми: нерішучість, висока чутливість до стресів, тривожність, зацикленість.
Депресії. Від депресій найчастіше страждають саме чоловіки. На відміну від жінок, сильна стать не звикла виявляти свої почуття і воліє все тримати в собі. Критична маса невисловлених образ, стресів та переживань тисне на і без того кволу психіку та
зрештою призводить до занепаду сил, втрати настрою і інтересу до життя та роботи. Це три основні симптоми депресивного розладу. Чоловіки частіше доводять себе до такого стану, при якому вже потрібна стаціонарна психіатрична допомога.
Психотичні розлади. Психотичний розлад – це стан, що межує з психозом, але ще не переріс у важку недугу. Від нього у нас страждають як чоловіки, так і жінки. При подібному розладі людина перестає адекватно сприймати дійсність. Її переслідують часті зміни настрою. Вона може бути як надмірно сумною, так і занадто щасливою. Найчастіше причиною розладу є сильний стрес. Людина весь час плаче або істерично сміється.