«Усі хочуть працювати в коаліції»: новообрана Черкаська міська рада приступила до роботи

1 грудня відбулося перше пленарне засідання першої сесії новообраної Черкаської міської ради. Новообрані депутати приступили до виконання своїх повноважень, присягнули на вірність громаді, заявили про створення фракцій та обрали секретаріат.

Після виголошеної присяги міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, слово для озвучення присяги депутата надали найстаршому депутатові міської ради цієї каденції — Любові Майбороді. Від імені усього депутатського корпусу Любов Володимирівна присягала на Біблії.

— У 1994 році мене вперше було обрано депутатом Черкаської обласної ради й тоді я була наймолодшим депутатом, усе тече та змінюється. Бачите, а тепер я найстарший депутат, — звернулася до колег Любов Майборода. Тож після виголошення присяги депутата Черкаської міської ради народні обранці приступили до роботи.

Оголосили про створення депутатських фракцій, створили робочу групу із представників фракції, представників юрвідділу та відділу питань роботи ради аби вирішити питання створення депутатських комісій та регламенту роботи ради, обрали секретаріат міськради та розпрощалися до наступного пленарного засідання. Саме на ньому, імовірно і будуть визначатися зони впливу політичних сил у місті, адже народні обранці будуть затверджувати кандидатури на посади заступників міського голови, членів виконавчого комітету, обиратимуть секретаря Черкаської міськради.

— Те що декларують керівники фракцій і груп, мене дуже насторожує, бо я поки що не бачу опозиції. Всі хочуть працювати в коаліції, готові делегувати своїх представників у виконавчу владу та на посади заступників міського голови і очолити відповідні напрямки, — поділився нюансами перемовин міський голова Анатолій Бондаренко. — Озвучено чимало кандидатур на заступників мера, зокрема ВО «Черкащани» хочуть делегувати Віктора Беззубенка, «ЄС» — Сергія Кудактіна, ОПЗЖ — Олега Кашка. На посаду секретаря Черкаської міськради «Батьківщина» готова делегувати Юрія Тренкіна, а «Слуга народу» — Василя Мойсієнка.

Хто ж керуватиме містом і які партії відповідатимуть за які галузі життя Черкас, імовірно довідаємося вже найближчого пленарного засідання.

  • Анатолій Бондаренко назвав Юрія Тренкіна найбільш імовірним секретарем міської ради. А доки тривають перемовини, всім фракціям запропоновано подати кандидатури на посади заступників міського голови. Чи стануть вони платою за підтримку Тренкіна і сигналом формування промерської більшості, покаже час. Кулуарні домовленості ніхто не скасовував. Очевидно лише, що більшість за партійною ознакою буде зовсім інша, аніж в обласній раді. Але без «Черкащан», «ЄС» і «Батьківщини» тут також не обійтися, — зазначила політолог Олександра Дем’яненко.