У Черкасах додатково перевіряють мешканців, які отримують соцдопомогу

Департамент соціальної політики Черкаської міської ради проводить додаткові перевірки інформації, поданої громадянами для отримання державної соціальної допомоги. Черкасцям, які отримують різні види допомог, у разі змін обставин чи особистих даних заявника або членів його сім’ї слід звернутися до департаменту і внести ці дані.

Ці перевірки відповідно до рекомендацій Міністерства фінансів України проводить управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат департаменту соціальної політики.

Заступниця директора департаменту-начальник управління Катерина Бінусова пояснює, що до таких даних належать: паспортні дані, ідентифікаційний номер, склад сім’ї, зміна сімейного стану, придбання житла, транспортних засобів, земельної ділянки тощо. Черкасцям, у яких змінилися ці дані, необхідно звернутися до управління і поновити відповідну інформацію.

– Несвоєчасне надання оновлених даних або інформації про особисті зміни є  підставою для призупинення виплат, – наголошує очільниця управління. – Якщо за результатами верифікації виявлено, що людина подала неправдиві відомості, рішення стосовно призначеної державної виплати, згідно з чинним законодавством, переглядається. Кошти, виплачені домогосподарству, перераховуються і в разі їх надмірної виплати повертаються до державного бюджету. Тому просимо жителів Черкас бути уважними, відповідально ставитися до отримання державних виплат.

Зазначимо, що за даними департаменту соціальної політики у Черкасах майже кожен третій містянин є отримувачем різних соціальних пільг і допомог.