Шахраї два роки обіцяють довірливим людям фіктивні дрова і неіснуюче зерно

У Христинівці та Монастирищі діє група шахраїв. Зловмисники подають оголошення в місцеві групи в соціальних мережах. Пропонують на продаж різні товари – від дров до зерна. Пропонують гроші скинути їм на картки, а коли знаходяться довірливі – товару не везуть і на дзвінки не відповідають.

– Прийшли холоди і людям потрібно обігрівати свої домівки, тому багато хто замовляє дрова. Ми зайшли в групу «Христинівські оголошення» і почали телефонувати за різними оголошеннями. По телефону нам сказали, що треба або під’їхати до них, або ж скинути кошти на карту, і в цей же день буде доставка. Ми не мали можливості під’їхати, тому скинули гроші на картку.  Після того, як ми скинули кошти на карту, доставку пообіцяли о 16.00. Дочекались цього часу, а дрова так і не привезли. Почали телефонувати, але телефон був вимкнутий, написали повідомлення, через деякий час його переглянули, але нам так і не відповіли. Та ми ще мали надію, що наступного дня почуємо відповідь, але, на жаль, наступного дня телефон був вимкнутий весь день, близько четвертої години його ввімкнули (ми вже розуміли що це шахраї), але все ж таки чоловік намагався додзвонитися. Слухавку ніхто не брав. Телефон то вмикали, то вимикали, –  розповіла одна із постраждалих.

– У Монастирищі вони також продавали, розводили людей, просили скинути гроші, а потім обіцяли дрова. Але, коли просили подивитись, які дрова, давали адресу, де нічого не було, – пише Світлана Ющенко.

– Ми так зерно купили, а коли додзвонилися, то ця скотина сказала, що таких лохів у нього багато, – бідкається Олександра Квашніна. – Досі серце болить.

Альона Залипська радить у коментарях скаржитися на шахраїв у «Приватбанк».

– У вас є номер карти, на який ви скидали гроші. Йдете в банк, говорите про ситуацію, вони повинні дати всі дані, а потім в поліцію писати заяву про шахрайство. Це все буде не дуже швидко, але є шанс на повернення грошей. Просто шахраї ніколи не виставляють своїх фото та ім'я. Людина на фото, може навіть не знати що він шахрай. Дуже часто зеки таким займаються.

Учасники групи кажуть, що подібні оголошення в Монастирищі й Христинівці виставляються кілька років.

Начальник Монастирищенської поліції Максим Поліщук не пригадує частих звернень громадян з цього приводу.

– Здається, за зерно була одна заява про шахрайство. За дрова вперше чую. Хоча така картина по всій Україні. Ні Христинівщина, ні Монастирищина тут не винятки.