Ремонти доріг, скверів та дитячі майданчики: Черкаси прийняли план життя та розвитку

Депутати Черкаської міської ради на сесії 27 січня прийняли план соціально-економічного і культурного розвитку Черкас на 2020-2022 роки та внесли зміни до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2020 рік». У планах мерії на цей рік – ремонт будівлі мерії, скверу «Юність», закупівля комунальної техніки та лавочок з дитячими майданчиками, ремонт мереж зовнішнього освітлення та дорожнього покриття.

План соціально-економічного розвитку нашого міста нагадує перспективу Нью-Васюків: ремонти, реконструкції, покращення життя. Однак плани та реалії часто різняться. За планом бюджет розвитку обласного центру на 2020 рік має сягнути 503 млн грн, на ділі ж усе залежатиме від економічної ситуації в країні та спроможності платників податків.

Міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що у бюджеті розвитку, на жаль, не вдалося врахувати усіх існуючих потреб міста. Однак виділили кошти на продовження капітальних ремонтів вуличної мережі, закладів освіти, медицини, науки, спорту, культури. Опозиційні ж до міського голови депутати нарікають: їхні пропозиції враховані не були. Критикують  розподіл коштів і громадські активісти.

— У ПСЕРі-2020 ні на один пологовий, ні на одну дитячу лікарню не передбачено ні копійки коштів, окрім стоматологічної, де мають зробити індивідуальний тепловий пункт. А наскільки я знаю, то міська дитяча лікарня на Теліги потребує капремонту ліфтів, і це те, що з нагального. А скільки ще можна знайти потреб не з нагального, але корисніших, ніж ялинка за 2,3 мільйона, фонтанчик за 4 мільйони та плиточка на колишньому стихійному ринку на Сумгаїтській і так далі. Але ж краще піаритися на тому, що можна побачити легко, — аналізує головний документ планування життя та розвитку міста громадський активіст Сергій Костенко.

Обурюються городяни й запланованими на ремонт приміщення міської ради коштами. А це ні мало, ні багато – 15 млн грн.

— Ми в садочку з батьками складаємось грошима на ремонт групи, то хай і депутати здають свої кошти на ремонт кабінетів і коридорів, — обурюється черкащанка Ольга Маляр.

Не бракує серед черкащан і задоволених.

— Я не лізу в бухгалтерську звітність, але мене радує, що проводяться ремонти в наших поліклініках №2 і 3, радують поасфальтовані дороги, покриті плиткою тротуари, дитячі майданчики по всьому місту. Хтось же все це робить, — відстоює міську владу городянин Володимир Корсунь.

Текст

На що планують витратити кошти міські обранці за Програмою соціально-економічного і культурного розвитку міста у 2020 році:

капремонт ліфтів — 5 млн грн,

капремонт, реконструкція житлового фонду ОСББ на умовах співфінансування — 15 млн грн,

будівництво та реконструкція полігону твердих побутових відходів у районі с. Руська Поляна — 1 млн 181 тис грн,

придбання та встановлення дитячих майданчиків — 2 млн 150 тис грн,

придбання комунальної техніки для КП "ЧЕЛУАШ" — 10 млн 342 тис грн,

придбання лавок — 1 млн грн,

придбання техніки для КП «Комбінат комунальних підприємств» — 2 млн грн,

придбання техніки для КП «Черкаська служба чистоти» — 5 млн грн,

будівництво та реконструкція мереж зовнішнього освітлення — 40 млн 352,3 тис грн,

додаткове освітлення пішохідних переходів та встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху — 12 млн 139 тис. грн,

реконструкція вул. Ільїна — 20 млн грн,

реконструкція вул. Чехова — 20 млн грн,

капремонт вул. Сумгаїтської — 25 млн 773,9 тис грн,

реконструкція парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Юність" — 14 млн 210 тис грн,

реконструкція спортмайданчика для занять кросфітом на пляжі Казбетський — 3 млн грн,

реконструкція фонтану на площі 700-річчя міста — 2 млн грн,

придбання обладнання для міських лікарень — 14 млн 157 тис. грн,

капітальний ремонт медичних закладів — 12 млн 390 тис. грн.