«Андрій би точно б не промахнувся»: снайпера з Лисянщини підозрюють у резонансному вбивстві 3-річного сина столичного політика

20-річного Андрія Лаврегу із села Хижинці Лисянського району підозрюють у вбивстві трирічної дитини. 1 грудня у Києві був обстріляний позашляховик депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболева. Але кілер схибив й поцілив у голову 3-річного сина депутата-бізнесмена. Уже наступного дня поліція затримала двох молодих людей, віком 19 і 20 років. Одним із них і виявився черкащанин, ветеран війни на Сході Андрій Лаврега. За даними поліції, затримані зізналися в скоєному.

– Я знаю Андрія особисто, - розповідає сільський голова Хижинців Сергій Ярошевський. У винуватість хлопця не вірить. – Катав його на санках, коли він був ще малим, на відпочинок із собою його брали з друзями. З дитинства й до закінчення 9-го класу жив у нашому селі. Вихованням, здебільшого, займалася його бабуся. Мама ж мешкала то тут, то в Черкасах, чи ще десь. Батька від народження він не знав і не бачив. Не був балуваним. Коли йому казали щось допомогти, то не треба було повторно просити. Поки навчався у школі, ніколи не чув про нього нічого поганого. Я був шокований, коли дізнався про подію. Не можу повірити, що Андрій міг би це зробити. У справі багато незрозумілого. Наприклад, що не зміг поцілити зі 100 метрів. Андрій би точно б не промахнувся. Звісно, я співчуваю батькам, які втратили дитину.

Після закінчення 9-ти класів Лаврега почав ходити до школи у сусіднє село Журжинці. Довго там не затримався й переїхав до матері в Черкаси. Закінчив навчання у школі №20.

– У 17 років пішов добровольцем в АТО, – каже Ярошевський.  – Перед цим планував вступати в якусь академію. Відтермінував це до завершення війни. До мене вже приїжджали з поліції. Давав їм характеристику на хлопця. З його бабусею ще не спілкувався. То хороша людина теж. Про затримання онука дізналася від родичів. А їм я переказав інформацію. Просив обережно повідомити, аби не шокувати.

Андрій Лаврега був добровольцем батальйону «Аратта». Служив снайпером і, як згадує його комбат, «Тихий» - позивний Лавреги - був найкращим у своїй справі. За заслуги перед країною нагороджений орденом "За мужність" 3-го ступеня.

Війна стала його університетом. І отримав орден Лаврега заслужено – снайперів із такою колекцією точних пострілів у нас не багато", — написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Сім місяців тому «Тихий»  пішов із батальйону. Влітку намагався повернутися до мирного життя, та, як виявилося, зброю не склав.

– Він прийшов і сказав: "Усе, я більше не можу". Він із 17 років воює, він класний снайпер. Винні ті, хто затіяв війну і ті, хто цих пацанів за три копійки зараз наймає для вбивств, – розповів «Obozrevatel» командир добровольчого батальйону «Аратта» Андрій Гергерт.

Колишній військовий снайпер із Звенигородки Єгор Кравчук вважає, що в цій історії багато чого не сходиться.

– Експерти зараз говорять, що лобове скло машини могло викривити траєкторію випущеної кулі. Таке можливо, – говорить Кравчук. – Та все одно в цій історії багато чого не сходиться. По одній із версій, кілер стріляв із балкону хостелу. Заселитися за своїм паспортом, а потім стріляти? Постріл робили із карабіну, а не снайперської гвинтівки. Він не є цільовою зброєю. Та й стріляти по тонованій автівці безглуздо. Не можливо прицілитися. Це треба було 100 відсотків знати, що машина їхатиме саме в тому місці й стане на світлофорі. Я б, як снайпер, знайшов би замовлену ціль десь на вулиці й вистрелив з 300-метрів. Або вислідкував у дворі біля будинку.  Не знаю, чи хлопців спеціально підставили. Можливо, опинилися  не в тому місці і не в той час.

4 грудня столичний суд ухвалив взяти Андрія Лаврегу під варту без права застави. 2 місяці підозрюваний у вбивстві дитини сидітиме в СІЗО.