Ночувала на зупинці і просила поїсти: бабусю на Смілинщині вигнав з дому власний онук

78-річна жителька Сміли Лідія Шумейко постраждала від рідного внука й опинилась просто неба. Близько тижня старенькій довелося блукати районом і шукати собі хоч якогось пристанища, бо онук вигнав її з власного будинку. Жінка ночувала на зупинці, голодна, випрошувала їжу у перехожих. Про цей випадок дізналися завдяки голові зоозахисної організації «Чотири лапи» м. Сміла Юлії Данильченко. Опублікувавши на своїй сторінці у Facebook допис про цю біду, вона залучила до вирішення проблеми поліцію, небайдужих смілян і народного депутата.

У ті кілька днів, які бабуся блукала містом, були дуже холодні ночі, тому літня жінка застудилася. Зморену, її побачила жителька Сміли та звернулася по допомогу до зоозахисниці.

- Ми забрали жінку і відвезли до лікарні, де її перевірили на наявність коронавірусу. Результат – негативний, – розповіла Юлія Данильченко.

У лікарні жінку не лишили, тож їй просто не було де ночувати. Адекватній, при добрій пам’яті бабусі взялася допомагати жителька с. Костянтинівка Надія Гусєва. Жінка проживає зі своїми трьома дітьми, старшому з яких 16 років, але знайшовся прихисток і для літньої жінки. Тож вона нині проживає в літній кухні, в якій є диван, стіл, шафа, має догляд, їжу і що головне, турботу.

Коли Надія купала бабусю, то побачила по всьому її тілу синці, а на голові був вирваний жмут волосся.

- Воші й синці по всьому тілу. Надя підстригла її під машинку, вдягнула у чистий одяг, який передали небайдужі – розповіла пані Юлія.

Виявилось, що й старенька, і її донька, яка померла кілька років тому, зносили побої від онука та сина не один рік.

- Сусіди розповідали, що не раз поставало питання про поселення бабусі в будинок престарілих. Але оскільки онук жив за рахунок її пенсії, ближче до дня отримання грошей він проявляв турботу і питання відкладалося, –  розповіла Юлія Данильченко. – Не раз до них приїздили  і поліція, і соцслужби, але бабуся ніколи не писала заяву на онука. Як кажуть, нема тіла – нема діла.

Юлія Данильченко шукала допомоги в народного депутата Серія Рудика і одразу з нею зв’язався його помічник. Він звернувся з проханням надати дозвіл на вхід до помешкання бабці, аби поліціянти мали змогу розпочати розгляд заяви, котра була подана до органів від імені нардепа Сергія Рудика. За інформацією пресслужби ГУНП Черкаської області, коли правоохоронцям повідомили адресу пенсіонерки, з'ясувалося, що декілька днів тому з названої адреси вилучили велику кількість коноплі, а чоловіка, який перебував на території, забрали до психіатричної лікарні. Окрім цього, поліцейські дізналися, що внук знущався над своєю родичкою декілька років.

За вказаними подіями правоохоронці відкрили кримінальні провадження за статтями 307 та 125 Кримінального кодексу України. Відповідно до санкцій йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

- З онуком ще проживала жінка, така ж наркоманка, як і він, і в них є немовля. Навіть якщо внука закриють, у тому будинку бабусі проживати неможливо – там був притон, ні вікон, ні дверей немає, він усе повибивав. Немічна старенька не зможе сама себе обслуговувати, і їй нікуди повертатися, – говорить Юлія Данильченко.

Старенька плаче і найбільше сьогодні боїться того, що її знайде онук. Але Юлія Данильченко заспокоює: «Надя – гринадер у спідниці. Вона будь-кому дасть відсіч, до бабусі вона нікого не підпустить».

Питання щодо поселення бабусі в Ротмістрівський будинок для літніх людей нині не розглядається, адже в період карантину туди нікого не поселяють узагалі. Однак, будемо сподіватися, що після його закінчення та оформлення усіх необхідних документі, бабуся таки знайде притулок у будинку для літніх людей.

Юлія Данильченко розмістила рахунок, куди всі небайдужі можуть перераховувати кошти для бабусі: 4149 4991 2815 2269 (картка Надії Гусєвої).