На військову службу призвали 605 черкащан із результатами тестів на коронавірус

605 черкащан поповнили влітку цього року лави українського війська у рамках весняної призовної кампанії. Цього року вона розпочалася зі значним запізненням й тривала у доволі екстремальних умовах, зважаючи на пандемію коронавірусу. Зрештою, обласний військовий комісаріат повністю виконав доведений план весняного призову новобранців. Утім, уже зараз військові комісари розпочинають підготовку до осіннього призову, який має розпочатися 1 жовтня, якщо не завадить друга хвиля пандемії.

Про підсумки та особливості весняного призову на строкову військову службу у вівторок, 4 серпня, розповів Черкаський обласний військовий комісар Сергій Лобан. За його словами, цього року через пандемію коронавірусу призовна кампанія фактично розпочався лише 16 червня. Усього до війська було призвано 605 черкащан. Таким чином було повністю виконано план призову, доведений Міністерством оборони. Першими планове завдання виконали Городищенський, Драбівський та Кам’янський РВК, а також Черкаський ОМВК.

На час призовної кампанії усі новобранці та члени призовних комісій були повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, а також пройшли ПЛР-тестування.

— Навіть призовники, яких ми відправляли до військових частин, забезпечувалися індивідуальними засобами захисту в розрахунку одна маска на кожні 4 години на шляху слідування до військової частини… Крім того, кожен призовник був протестований на COVID. В обов’язковому порядку були проведені ПЛР-тести кожному призовнику й на обласний збірний пункт ми приймали призовників лише з ПЛР-тестами. Тобто повністю придатних і здорових юнаків.

Уже у військових частинах наші призовники пройшли обов’язкову двотижневу обсервацію.

За словами військового комісара, під час весняного призову проблема ухилянтів від строкової служби не стояла так гостро, як раніше.

— Більша частка призовників, а це близько 80%, юнаки, які прийшли до військових комісаріатів добровільно або за повістками. Тож , цього разу питання ухилянтів не стояло так гостро, як у попередні роки. Ми навіть не всіх бажаючих змогли відправити до війська, адже просто не було необхідних команд, — зазначив Сергій Лобан.