Мінери-рекордсмени:

Від початку цього року Головне управління Нацполіції у Черкаській області отримало 20 повідомлень про замінування, у яких загалом вказано про замінування 475 об’єктів. Окрім торговельно-розважальних, навчальних закладів та медичних установ, залізничного та автовокзалу, цього разу електронною поштою повідомили й про замінування дитячих майданчиків. 87 об'єктів — це чи не найбільша кількість громадських місць та установ у обласному центрі, про замінування яких отримували повідомлення у Головному управлінні Нацполіції в Черкаській області. Однак, у страху очі великі та містом цього тижня ширяться чутки про замінування 200 об’єктів. У поліції цю інформацію спростовують.

Нагадаємо, електронні повідомлення про масове замінування громадських об’єктів в обласному центрі ГУНП у Черкаській області почало отримувати із травня цього року. Щоразу псевдомінери повідомляють про замінування торговельно-розважальних центрів, медичних установ, періодично додаючи до переліку, то житлові будинки, то навчальні заклади. Однак, якщо ще в травні надходили повідомлення про замінування 20-30 об'єктів, то в останній період псевдомінери повідомляють про замінування 80 і більше об’єктів.

Інформацію про замінування правоохоронці отримують через електронну пошту. У Нацполіції стверджують, що більшість повідомлень про «замінування» у Черкасах та інших містах України надходили з поштової адреси товариства, зареєстрованого в Російській Федерації.

Подібні повідомлення дуже дошкуляють як городянам так і правоохоронним органам, які зобов'язані відреагувати на кожне з них та провести детальну перевірку. Хоча евакуація вже стала для черкащан буденною ситуацією і більше не викликає таких емоцій як раніше, все одно кожного разу є ризик, що чергове повідомлення може виявитися правдивим.

Цього тижня міністерство внутрішніх справ змінило алгоритм реагування на повідомлення про замінування. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, передає прес-служба МВС у Facebook.

Відповідне рішення було прийнято, щоб не допустити зриву процесу голосування в день виборів до Верховної Ради.

Відтак наказом міністра внутрішніх справ був змінений алгоритм реагування на повідомлення про замінування. Відтепер рішення про евакуацію після обробки всієї інформації приймає безпосередньо керівник.

До теми:

Станом на початок липня до Головного управління Національної поліції в Черкаській області надійшло 20 повідомлень про замінування об’єктів інфраструктури області, з яких два в Умані, один у Смілі та 17 – у Черкасах. За вказаними повідомленнями загалом вказано про замінування 475 об’єктів. У результаті перевірок інформація жодного разу не підтвердилась.
Найчастіше надходили повідомлення про замінування лікувальних закладів Черкас і торгівельних центрів міста, зокрема: ТЦ «Кооператор», ТЦ «Гранд на Митниці», База «Єврострой», ТЦ  «Грандмаркет», ТЦ «Хрещатик сіті», ТЦ «Дніпро Плаза»,  ТЦ «Грін Сіті», ТЦ «Любава», ТЦ «Плазма», ТЦ «Депо Центр», ТЦ «Будинок Торгівлі», ТЦ «Транзит», ТЦ «Аладін».