Ліки чи БАДи: як не помилитись, обираючи в аптеці засіб від харчового отруєння?

Чи не в кожній українській родині в аптечці, крім ліків, можна знайти різні дієтичні добавки, або БАДи.  Лікувальних властивостей вони не мають, але так склалось, що часом фармацевти намагаються рекомендувати добавки навіть замість призначених ліків. Чому  в таких випадках слід наполягати на ліках, виписаних лікарем?

 

На жаль, на сьогодні державою практично не контролюється якість та склад БАДів. З’явились невідомі раніше невеличкі виробники, які постачають до аптек добавки з неконтрольованим складом, вироблені ледь не в кустарних умовах. Для споживача це загрожує щонайменше відсутністю обіцяного ефекту, а у гіршому випадку – ризиком погіршення здоров’я після вживання такої сумнівної продукції.

З іншого боку, в Україні налагоджений суворий контроль над виробництвом та обігом ліків. Стати ліками важко через необхідність підтвердити ефективність, безпечність та якість. Саме тому більшість лікарів орієнтується на призначення перевірених ліків. Наприклад, серед засобів від отруєння є такі перевірені ліки. Сорбент-таблетки «Біле Вугілля» беззаперечно довели свою ефективність у дослідженні міжнародного стандарту. І сорбент дає можливість лікарям застосувати особливий механізм виведення токсинів та патогенних мікробів, щоб швидше прийти до норми після харчового отруєння.

Зважаючи на сказане, коли в аптеці почуєте пропозицію придбати інший засіб, замість призначеного, уважно прочитайте текст на рекомендованій упаковці. Якщо пропонують сумнівну добавку від маловідомого виробника, краще відмовитись і наполягати на ліках. Це правильна дія, щоб не грати в небезпечну лотерею.

Для довідки. Сорбент «Біле Вугілля» розробила українська компанія «ОмніФарма Київ» ще у 2008-му. Наразі компанія випускає майже 20 різних препаратів на  основі натуральних компонентів на сертифікованих фармпідприємствах з жорстким контролем якості. Завдяки накопиченим науковим даним і беззаперечно доведеній ефективності та безпечності, таблетки «Біле Вугілля» отримали у 2017 році реєстрацію як ліки.

«Біле Вугілля» – оригінальний сорбент-ліки, яким можна довіритися при отруєнні та діареї

Реклама лікарського засобу. Є протипоказання. Заявник: ТОВ ОМНІФАРМА КИЇВ (Україна). РП МОЗ України UA/16126/01/01 від 04.07.2017 р. Перед застосуванням лікарського засобу обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією.

Самолікування може нашкодити вашому здоров’ю

Сергій Самійленко