Культурно-розважальні заходи на найближчий тиждень

29 серпня черкасців запрошують на захід до Дня пам`яті захисників України. 29 серпня тепер стане загальним жалобним днем за всіма полеглими за волю України. Президент підписав указ про відзначення Дня пам`яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни - 29 серпня.

Родини загиблих - Об`єднання дружин і матерів бійців учасників АТО - Черкаська філія ВГО запрошують приєднатися до спільної молитви та покласти квіти перед стелою із фото загиблих в АТО поблизу Пагорбу Слави о 9:30, 29 серпня.

30 серпня в Черкаському державному технологічному університеті відбудеться інавгурація першокурсників. Так, о 12.00 на Площі Знань відбудеться інавгурація нового 2019/2020 навчального року. Черкаський державний технологічний університет запрошує першокурсників 2019 року зі своїми сім’ями, а також школярів і вчителів Черкащини, студентів і випускників університету та жителів міста Черкаси долучитися до урочистої події.

За інформацією пресслужби ЧДТУ, в програмі заходу: вручення інавгураційних сертифікатів першокурсникам; входини у студентську родину університету; автограф-сесії науковців ЧДТУ; презентації факультетів; зустрічі з роботодавцями; відкриті двері музеїв ЧДТУ (унікального в черкаському регіоні Музею історії радіотехніки імені професора Ю. П. Кунченка і Музею історії ЧДТУ); музичні вітання лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів; фотосесія «Моя студентська історія».

7 вересня на вулицях міста Золотоноша відбудеться масовий традиційний велопробіг єдності. Минулорічний аналогічний захід зібрав 650 учасників, не менш масовим очікується він і цього року. Зміна одна – сам маршрут, котрий тепер пролягатиме вулицями Черкаською, 23 Вересня, Богунського, Благовіщенською та Шевченка. Загальна протяжність – 8 кілометрів.

Розпочнеться пробіг о 10.00, реєстрацію ж розпочнуть ще о 8.30. Як зазвичай, організатори закликають прикрашати свої велосипеди національною символікою. Найбільш оригінальні транспортні засоби цього дня будуть відзначені призами. Не лишаться осторонь і найменші золотонісці – для малюків традиційно будуть організовані перегони на Садовому проїзді. Окрім цього, повідомляють організатори про концертну програму та виїзну торгівлю.

Із 13 по 15 вересня в Черкасах та Умані відбудеться фестиваль повітряних куль у рамках XII міжнародного фестивалю повітряних куль «Монгольф'єрія». Захід пройде одночасно в двох містах. Понад десяти повітроплавних екіпажів з України та Європи привезуть величезні аеростати, щоб здивувати гостей фестивалю.

Організатори фестивалю очікують близько 3000 гостей. В Умані злети аеростатів заплановані з центральної площі Соборності. У Черкасах старти плануються на площі Соборності в п'ятницю та в парку «Долина троянд» на вихідних. Повітряні кулі можна буде побачити вранці після 6:30 і ввечері після 17:00, за сприятливих погодних умов. 14 вересня після 20:00 гостей чекає яскраве вечірнє світіння аеростатів.

Організатори відправлять у політ на повітряних кулях обмежену кількість пасажирів, які попередньо встигнуть придбати сертифікати на сайті фестивалю https://balloonfest.com.ua. На відміну від звичайних польотів, які проходять на висоті 500 метрів, пасажири фестивалю зможуть піднятися на висоту до 3000 метрів.

У межах фестивалю «Монгольф'єрія» буде зроблена спроба встановити безпрецедентний повітроплавний рекорд України одночасно в двох містах. Сценарій рекорду організатори планують повідомити ближче до дати заходу.

Вхід на міжнародний фестиваль повітряних куль «Монгольф'єрія» традиційно вільний. Повітроплавні активності можливі за наявності сприятливої погоди.

15 вересня з 12.00 до 15.00 у Черкасах відбудеться акція "Всеукраїнський марш за права тварин". У зв’язку з цим буде заборонено рух транспортних засобів із непарного боку бульвару Шевченка між вул. Богдана Хмельницького та вул. Байди Вишневецького – у міру руху колони учасників.