Культурно-розважальні заходи на найближчий тиждень

28 червня, на честь 23-ї річниці Конституції України 28 червня в Черкасах відбудуться святкові заходи. Так, у рамках свята в п’ятницю, 28 червня, відбудеться безліч цікавих подій: 15.00 – 19.00 – майстер-класи з виготовлення елементів державної символіки, археологічна інтерактивна програма (археопазли) (сквер за будівлею ОДА); 16.00 – 19.00 – святкова концертно-розважальна програма «Буяє піснями наша країна» (міський будинок культури ім. І. Кулика, вул. Благовісна, 170); 19.00 –20.00 – свято духової музики (духовий оркестр м.Черкаси) «Ритми танцю під духовий оркестр». У межах заходу ансамбль бального танцю «Алегро» проведе майстер-класи для всіх охочих. На всіх відвідувачів чекає безліч сюрпризів, а дрес-кодом свята стануть вишиванки.

29-30 червня вперше в Черкасах відбудеться фестиваль графіті Алярм. Подія проходитиме на вулиці Козацькій. За ці два дні понад 25 райтерів із усієї України та навіть із Молдови перетворять довгий шматок бетонного паркану вздовж набережній у витвір вуличного мистецтва. За інформацією прес-служби міськради, Алярм є майданчиком для об’єднання графіті-художників зі всієї України, надаючи їм можливість для самореалізації та генерування якісної творчої енергії. Співорганізаторами фестивалю виступає Черкаська Молодіжна Рада. Захід проходитиме за підтримки міського голови Анатолія Бондаренка. Раніше міський голова заявляв про те, що фінансуватиме молодіжні проекти власним коштом та віддав у розпорядження Черкаської Молодіжної Ради свою банківську картку. Володимир Панченко, який очолює молодіжну раду, додає, що ці кошти розподілятиме спеціальна комісія шляхом конкурсу проектів. Одним із таких став графіті-фестиваль Алярм. Ідея його проведення належить черкащанці Аліні Котолуп.

6 липня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї (м. Черкаси, вул. Слави, 1) напередодні свята Івана Купайла відбудеться лекція-екскурсія "Традиційні українські головні убори. Дівочий вінок та його види". Наші пращури вважали рослини оберагами від злих духів, дурного ока та недугів, тому й сплітали віночки з різноманітних рослин. Віночки починали носити ще змалечку і, відповідно до віку дівчини, у нього вплітали інші квіти та трави.
Вінок дівчата носили до заміжжя, а на весілля одягали весільний вінок. Про традиційні українські дівочі вінки, їх значення та ще багато цікавого ви почуєте на нашій лекції-екскурсії.

6 липня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбудеться майстер-клас із вишивання: "Своя сорочка ближче до тіла" (Черкащина). Заклад запрошує на майстер-клас із вишивання, на якому можна навчитися вишивати орнаменти сорочок, характерні для Черкащини, на основі фондової колекції Черкаського обласного краєзнавчого музею. Цей МК є продовженням проекту "Від традиції до сучасного стилю", який започаткували майстрині художньої вишивки, члени Національної спілки майстрів України Катерина Миронюк та Наталія Крамна-Таран. Сьогодні саме вони розпочнуть новий етап проекту і допоможуть власноруч усім, хто бажає вишити справжню черкаську сорочку досягти своєї мети. А потім разом створити чудову виставку вишитих сорочок.