«Готова була вкласти мільйон доларів. А голова села навіть програму читати не стала»

У селі Григорівка Бобрицької громади Канівського району селяни невдоволені призначенням старости. Делегація від села їздила на сесію в Бобрицю. Зібрали й продемонстрували 180 підписів за те, щоби старостою призначили Юрія Льона. Однак голова ОТГ Олена Штефан проігнорувала колективне звернення й призначила попередню старосту Світлану Михайлішину.

– Я в Григорівці буваю часто з 2016 року, у нас склались хороші стосунки і з Світланою Михайлішиною, і з Юрієм Льоном. Пані Світлана допомагала нам в наших проектах, навіть в протистоянні з Укргідроенерго проти будівництва Канівської ГАЕС. Але за ці роки я не побачила стратегії розвитку Григорівки, крім того, мене дуже дивує ситуація, коли люди зовсім відсторонені від обрання старости в селі, і я знаю, що ситуація, що склалась в Григорівці – не одинока, в інших селах та ОТГ області теж є такі проблеми. Те, що відбувається в Григорівці лише ще більше розсварить мешканців, а просто призначена, а не обрана людина ніколи не матиме довіри ані від громади, ані від власників нерухомості, – каже Наталя Вернидуб.

У селі проживає Наталія Гарильська. Жінка повернулася із Франції й почала будувати пристань та пансіонати для відпочивальників.

– Я жила в Монако, – розповідає пані Наталія. – Якби мене запитали, навіщо я приїхала в Україну й витрачаю тут свої мільйони – я би не знала, що сказати. Мабуть це поклик серця. Мій син приїздить із Франції, бо страшенно любить Григорівку. Його вражає все: природа, Дніпро, люди. Але не чиновники. Каже, вони поводять себе так, ніби 100 років тому. Спочатку я мала гарні стосунки з Михайлішиною. Дала їй 5 тисяч на інтернет у сільську раду, згодом туди ж купила два велосипеди. Пані Світлана хвалилася всім, що завела в село французького інвестора. Але потім я побачила, що колишня сільська голова, а нині староста мало турбується про село. На роботі сидить до обіду, потім кудись іде зі своєю компанією. Ніякі починання її не цікавлять, якщо там не має власного інтересу. Має конфлікт інтересів, бо постійно вигороджує свого сина, який потрапляє в різні історії. Відтоді моє ставлення до неї і її ставлення до мене змінилися. Із іноземного інвестора я перетворилася в особу, яка незаконно будує в селі. Хоча я маю всі дозволи й папери, бо без них би нічого не починала.

Гарильська каже, що в понеділок, 30 листопада, велика делегація із Григорівки поїхала в Бобрицю вимагати, аби старостою призначили Юрія Льона.

– Юра не дуже гарно говорить, зате гарно робить. Він має програму перетворень у селі. Я готова вкладати кошти в його починання. І це не за державні гроші, а за свої. Там проєктів на мільйон доларів.  Будь-яка голова ОТГ вхопилася би за таку ідею руками й ногами. Але не в Бобриці. Голова ОТГ Олена Штефан навіть читати цю програму не стала. Вона проігнорувала підписи, які були зібрані нами на підтримку Юрія Льона. Пропонували їй поїхати в село й поспілкуватися з селянами. На що почули відповідь: «Я що, маю обійти 200 хатів?»

Коли дійшла справа до голосування Штефан заявила, що в Григорівці лише одна кандидатура – Михайлішина. І це попри підписи, телекамеру й делегацію селян. Основний аргумент – ви не місцеві, а приїжджі. Мовляв привезіть мені  бабусь, тоді повірю. Зрештою із 18 депутатів 12 підтримали кандидатуру Михайлішиної.

Усі намагання зв’язатися з головою Бобрицької ОТГ Оленою Штефан виявилися марними. Вказаний на сайті її мобільний телефон не відповідає.