На Черкащині проживає 269 мільйонерів

Наймолодшому з них – 26, найстаршому – 82 роки

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області 269 осіб задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. 89 із них — жителі Черкас, по 26 — з м.Сміла та району, м. Умань та району; 18 — Канівського району; 14 — Звенигородського; по 13 — з Кам'янського та Черкаського районів та ін.

      За результатами деклараційної кампанії – 2018 таких осіб було на 202 менше (67). Наймолодшому жителю області, який відобразив у декларації отриманий 2018 року понадмільйонний інвестиційний прибуток – 26 років. Найстаршому декларантові, який торік отримав понадмільйонний дохід (від надання в оренду власного майна) у травні виповнилося 82 роки.

По строку 2 травня не подали зокрема декларації 630 черкащан, які 2018 року отримали спадщину або дарунок не від членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення; 84 – які торік мали дохід у вигляді додаткового блага (основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором) та десятеро, які продали більше одного авто.

            Загалом за минулий рік черкащани подали 31570 декларацій про майновий стан та доходи за 2018 рік. Задекларовано 1411,3 млн.грн. доходів та визначено 66,3 млн. грн. зобов’язань по сплаті податку і збору.

       Нагадують у ДФС області і про наближення граничного терміну сплати визначених у деклараціях податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 31 липня 2019 року.

   За неподання або несвоєчасне подання декларації до особи застосовується попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн., як визначено статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Крім того, якщо платник не подав в установлений термін декларацію, ДФС самостійно на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.   При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання). Аналогічні дії ДФС і відповідальність платника – якщо торік платник перерахував лише  податок на доходи фізичних осіб, а військовий збір – ні.

     За несвоєчасну сплату визначених у декларації податкових зобов’язань (тобто сплату після 31 липня 2019 року) штраф від 10% до 20% суми до сплати. Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

   Також, за нормами Податкового кодексу декларанти зобов’язані вести облік доходів та витрат у спеціальній Книзі обліку. За неведення Книги застосовуються попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн.

    Так, 2018 року головне управління ДФС у Черкаській області за результатами перевірок громадян, які не задекларували доходи, донараховано 6,1 млн.грн. податків та зборів, а поточного року — нараховано 1,1 млн.грн.