Ціна на яблука триматиметься високою

Вересень 2020 року відзначився найдорожчими яблуками за всю історію незалежної України. Порівняно з минулим роком, ціни вищі щонайменше в 1,5 рази.

Зараз яблука коштують 16−30 грн/кг.

– У Польщі яблука дешевші в півтора рази. Сусідня країна може збирати понад 4 мільйони тонн яблук. В Україні в найурожайніший 2018 рік зібрали 1,25 млн т, — розповіла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку.

Андрій Маленко – фермер із Шаулихи Тальнівського району скаржиться, що цього року залишиться без яблук:

– Урожай мав би бути непоганий, але все зіпсував град. Він знищив 80% врожаю. Тепер всі сподівання покладаю на наступний рік. Тому такій ціні я не дивуюся.

Василь Курдус із Чижівки Звенигородського району стверджує, що урожай яблук має бути середнім – не найвищим і не найгіршим:

– Урожай буде середнім, але зараз ще немає масового збору яблук. Літо і весна трохи відсунули початок збору. Потім додалася сильна засуха. У тих фермерів, які не мають поливу, яблука виросли невеликі. Але ціна в 15 гривень на початку вересня – нонсенс. За два-три тижні з’явиться серйозна пропозиція й ціна впаде до 7-9 гривень.

В’ячеслав Олексійчук із Городищенського району прогнозує, що цього року ціна на яблука буде високою:

– Засуха, гради й морози серйозно пошкодили врожай. Повторення 2018 року з його шаленою пропозицією точно не буде. Ціна триматиметься високою, якщо польські яблука не переб’ють її.

Масовий збір яблук фермери Черкаської області розпочинають наприкінці вересня-початку жовтня.