Черкаські пенсіонери почали отримувати надбавку

Більше 53 тисяч пенсіонерів Черкащини, яким виповнилося 80 років, із квітня отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії у розмірі 500 грн. Із них 52 115 – цивільні пенсіонери та 1678 – пенсіонери силових структур. Середній розмір підвищення – 524,81 грн.

Підвищення отримають пенсіонери, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок і підвищень не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019 рік (9 205,19 грн). Перерахунок пенсійних виплат не потребує додаткового звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду. Про це поінформувала начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник.

– Я отримую пенсію 7 числа кожного місяця, – каже 82-річна Тамара Іванівна із Тального. Прізвище не хоче називати.  – 7 квітня день у день отримала пенсію на 500 гривень більшу, – тішиться пенсіонерка. – Воно, звісно, добре, але ж ціни на продукти виросли в часи карантину. Крупи подорожчали ледь не вдвоє. Однак ці гроші я потрачу не на продукти. Дуже мерзну вдома, тому включаю газ. Сусіди вже повимикали, а мені ще холодно. Субсидії не маю, бо син приписаний у цій хаті. Всі додаткові гроші потрачу на газ. Але хоч погріюся в своє задоволення.

95-річна пенсіонерка з Черкас Валентина Коробко теж вже отримала обіцяну урядом добавку.

– Якщо чесно, я не надто вникаю в подробиці цієї історії, – каже. – Дали, то й добре, адже могли й не дати. Зараз існує інша небезпека – коронавірус. З квартири я ні ногою. Тому уяви не маю, які ціни в магазинах. Колись вийшла, впала й зламала ногу. Всі закупки робить моя донька. Їй 65 років і вона ще досі працює. Має групу, бо лікувалася від онкозахворюванння. Їй додали 900 гривень, яких не вистачало до 5 тисяч. Будемо купувати продукти й ліки. Не думаю, що ця сума на щось серйозно вплине, бо ціна на ліки виросла в рази.

90-річний Михайло Левченко із села Лісове Тальнівського району обіцяних грошей ще не отримав.

– Мені приносять пенсію 23 числа, – каже. – Як отримаю, передам онукові. Він закінчує Вінницький медичний університет. Записався добровольцем у Вінницьку в лікарню, якщо виникне позаштатна ситуація з коронавірусом і лікарів не вистачатиме. Йому ці гроші будуть потрібніші. А я усім забезпечений. Дві доньки по черзі щотижня привозять продукти.

Вже найближчими днями розпочнуться і виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1 тисяча гривень пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення. Одноразову допомогу отримають пенсіонери, розмір пенсійної виплати яких менше 5 тисяч гривень, та громадяни, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії.

Пенсіонерам, які отримують пенсії на банківські картки, одноразову допомогу в розмірі 1 тисячі гривень буде зараховано автоматично, а тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша.