Черкаська обласна рада – з новим головою

В обласній раді завершилася доба безголів’я, що тривала відтоді, як у листопаді минулого року тодішній голова ради Олександр Вельбівць перейшов на роботу в облдержадміністрацію. 29 жовтня на позачерговому засіданні депутати облради таємним голосуванням обрали головою висуванця партії ВО «Черкащани» Анатолія Підгорного. Кадровій визначеності депутатів передувало створення міжфракційного об’єднання, до якого ввійшли «черкащани», «батьківщинівці», радикали Олега Ляшка та «укропівці». Таким чином в обласній раді фактично утворилася нова більшість.

Вакантну майже рік посаду посів представник ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний

Вакантну майже рік посаду посів представник ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний

Висунення, обговорення й голосування за кандидатуру Анатолія Підгорного пройшло в обласній раді спокійно, як ніколи за останній час. З усього було видно, що члени нової більшості заздалегідь про все домовилися. Власне, до бюлетенів для таємного голосування було включене лише одне прізвище. Кандидатуру Підгорного запропонував Олександр Коваленко від фракції «Черкащани»:

— Наша фракція найбільша за чисельністю в обласній раді, тому ми вважаємо, що маємо право. Не секрет, проведені переговори між фракціями. Перед цим ми говорили про об’єднання. Всі ми знаємо, наскільки нам потрібен сьогодні голова обласної ради. Адже ми бачимо, що останнім часом відбувається в обласній раді: не приймаються рішення, пішов дисбаланс, деструктив. Тому наша фракція вносить кандидатуру Підгорного Анатолія Вікторовича.

Альтернативу Анатолію Підгорному намагався запропонувати Микола Булатецький. Він висунув на вакантну посаду кандидатуру позафракційної депутатки Валентини Коваленко, яка в обласній ради минулого скликання два роки очолювала її.

— Я – позафракційна і тому я розумію, що не наберу голосів. Натомість бачу, що вже є політичні домовленості. Тому дуже вдячна Миколі Івановичу Булатецькому, я готова і надалі служити народові, але я свою кандидатуру знімаю, бо це смішно, — заявила Валентина Коваленко.

В свою чергу фракція «Свободи» публічно заявила, що не буде брати участі в голосуванні через те, що Анатолій Підгорний є представником ВО Черкащани, як і нині перший заступник голови облради Валентин Тарасенко..

Зрештою шляхом таємного голосування новим головою обласної ради депутати обрали 41-річного Анатолія Підгорного. За це, а також встановлення йому першого рангу державного службовця та визначення розміру заробітної плати проголосувало 43 обранці.

— Я надіюся, що з обранням голови обласна рада стане більш консолідованою, злагодженою та більш ефективною. У час, коли відбуваються адміністративні зміни в нашій державі, обласна рада має стати центром стабільності, для цього маємо всі можливості і підстави, — заявив новообраний голова після складання присяги.

Куди більш насиченим та емоційним стала пропозиція батьківщинівця Віталія Чена замість одного заступника дати новому голові відразу трьох. За словами Миколи Булатецького, це — розплата за домовленості.

Натомість інший депутат Олександр Рибченко закликав депутатів направити гроші куди завгодно, тільки не «годувати дармоїдів». Адже на утримання голови та його заступників додаткові витрати обласної ради до кінця уроку зростуть на 413,8 тис. грн.

— Ми чотири роки пропрацювали з головою й одним заступником. Максимум було два заступники, але дуже недовго. Краще віддати ці гроші ветеранам АТО, інвалідам, сім’ям загиблих, — закликав колег Олександр Рибченко.

Позицію цих депутатів підтримав і колишній голова облради Олександр Вельбівець, назвавши пропозицію збільшити кількість заступників авантюрою. Однак новостворена більшість в обласній раді виявилися непохитною — більшістю голосів депутати таки ухвалили зміни, відповідно до яких новий голова облради матиме тепер трьох заступників. Утім, хто стане заступниками Анатолія Підгорного, депутати так і не визначилися, адже після його обрання в сесійній залі раптово зник кворум. Відтак, розгляд кадрового питання перенесли на наступну сесію.