Через відсутність кворуму депутати не змогли задовольнити заяви на звільнення Нищика та Бордунос

Позачергова сесія міської ради, яку міський голова Черкас скликав 24 червня, так і не змогла задовольнити заяви про звільнення секретаря міськради Ярослава Нищика та заступниці міського голови Людмили Бордунос. Причиною затримки розгляду формального кадрового питання стала неявка депутатів. Із 42-х на сесію прийшли лише 18 депутатів із фракцій «Батьківщина», «Черкащани», «Самопоміч» та «Свобода».

На позачерговій сесії депутати мали розглянути питання звільнення секретаря міськради Ярослава Нищика та заступниці міського голови Людмили Бордунос відповідно до поданих ними заяв. Крім того, мали розглянути низку земельних питань на виконання рішень судів. Однак не склалося. У повному складі сесію проігнорували опозиційні до міського голови депутати. З принципу. А от зібрати стару-нову більшість у сесійній залі не вдалося.

Лідер «вільних демократів» у міськраді Олександр Згіблов каже, що депутати фракції не прийшли «з принципу». Адже вони вимагають звільнення усього складу виконкому міськради, який, на їх думку, «повністю дискредитував» себе.

— Для життєдіяльності міста це нічого не дає (задоволення заяв про звільнення Нищика та Бордунос, - Ред.). Це звичайний політичний хід нашого мера щодо переформатування  його більшості у виконкомі. Виконком своїми діями, зокрема, цією «Новою якістю», дискредитував себе повністю. То який смисл цим людям сидіти там надалі? Ні Нищик, ні Бордунос в управлінні містом особливої участі не беруть. Виконком перетворили на політичний орган! А виконавчий комітет – це господарський орган. У нас же господарство і політику згребли до однієї купи. Це категорично неправильно і, так, це — наша принципова позиція. Виконком не повинен мати до політики ніякого стосунку,  там повинні сидіти спеціалісти, а не люди, призначені по якомусь квотному принципу. Причому, у нас у виконком призначають людей, які, вибачайте, нічого не тямлять у господарстві. Потрапив туди Ботнар, перше робоче місце в його житті — заступник міського голови. І він відповідає у нас за транспорт! Юристка Бордунос відповідала за ЖКГ! Скорик, який працював на «Азоті» чи то акумуляторником, чи стрілки переводив, відповідає за архітектуру. Це ненормально!

Таким чином і Ярослав Нищик, і Людмила Бордунос, попри подані заяви, де-юре, лишаються на своїх посадах. Тому є ризик, що недозвільненим чиновникам і далі будуть нараховувати чималу зарплату.

— Обоє зараз перебувають у відпустках, — говорить начальник відділу кадрової роботи департаменту управління справами та юридичного забезпечення Тетяна Галушко. — Людмила Бордунос перебуває у щорічній відпустці. Відповідно до її заяви, відпустка триває з 17 червня по 1 липня. У цій заяві вона зазначила, що її останнім робочим днем є 1 липня. Ярослав Нищик, згідно з його заявою від 22 червня, перебуває у відпустці без збереження зарплати. Без рішення сесії я не можу внести запис до трудових книжок цих працівників. Тому, доведеться чекати.

У свою чергу Олександр Згіблов називає питання звільнення секретаря ради та заступниці міського голови  суто політичним. На його думку, обох мають звільнити і без цього, відповідно до поданих заяв.

— Кодекс законів про працю ніхто не відміняв. Протягом 14 днів вони повинні собі піти. Зарплату їм ніхто нараховувати більше не буде. Рішення депутатів, то таке... Їх повинні звільнити і звільнять відповідно до їхніх заяв. А політичні рішення про їхню відставку – це зовсім інша справа. І з іншої області, — зазначив Олександр Згіблов.